VARSITY

Match Record: 35-7  Set Record: 82-16

Date Opponent Class Result Scores Overall Record Division Record
Aug. 30 Danville Tournament 1st
Maharishi 1A Win 21-2, 21-5 1-0
Ft. Madison 4A Win 21-14, 21-14 2-0  
Louisa-Muscatine 3A Win 21-7, 21-11 3-0  
#9 New London 1A Win 21-13, 21-12 4-0  
Danville 2A Win 21-8, 21-8 5-0  
Sept. 9 Columbus 2A Win 25-17, 25-10, 25-15 6-0 1-0
Louisa-Muscatine 3A Win 25-6, 25-12, 25-16 7-0 2-0
Sept. 11 Pekin 2A Win 25-21, 25-15, 25-11 8-0 3-0
Sept. 13 Camanche Tournament 1st
Northeast Goose Lake 3A Win 21-14, 21-9 9-0
Bellevue 2A Win 21-11, 21-14 10-0
Camanche 3A Win 21-6, 21-11 11-0
Easton Valley 1A Win 21-11, 21-3 12-0
Northeast Goose Lake 3A Win 21-10, 21-10 13-0
Sept. 16 Waco 1A Win 25-11, 25-14, 25-12 14-0 4-0
Sept. 18 Lone Tree 1A Win 25-8, 25-15, 25-12 15-0 5-0
Sept. 25 SEISC-Pool Play 1st
Central Lee 3A Win 21-7, 21-12 16-0
Louisa-Muscatine 3A Win 21-4, 21-7 17-0
Notre Dame 1A Win 21-13, 21-11 18-0
Cardinal 2A Win 21-10, 22-20 19-0
Sept. 27 SEISC-Finals 2nd
Highland 2A Win 25-22, 25-9 20-0
#15 Winfield-Mt. Union 1A Win 25-10, 25-10 21-0
#1 Holy Trinity 1A Loss 10-25, 20-25 21-1
Sept. 30 Wapello 2A Win 25-22, 25-15, 25-19 22-1 6-0
Oct. 2 #15 Winfield-Mt. Union 1A Win 25-11, 25-11, 25-13 23-1 7-0
Oct. 4 CR Prairie Tournament 4th
#4 Ankeny 5A Loss 13-21, 17-21 23-2
Cedar Rapids Washington 5A Win 21-14, 21-19 24-2
#8 Clear Creek-Amana 4A Loss 21-16, 12-21, 12-15 24-3
#10 Cedar Rapids Prairie 5A Loss 14-21, 11-21 24-4
South Tama 3A Win 21-8, 21-8 25-4
Oct. 9 Highland 2A Win 25-9, 25-19, 25-11 26-4 8-0
Oct. 11 Pella Tournament 1st
Greene Co. 3A Win 22-20, 21-18 27-4
Knoxville 4A Win 21-16, 21-7 28-4
PCM 3A Win 21-10, 21-16 29-4
Pella 4A Win 21-10, 19-21, 15-12 30-4
North Mahaska 2A Win 21-17, 21-6 31-4
Oct. 14 IMS 1A Win 25-6, 25-22, 25-13 32-4 9-0
Oct. 16 Mediapolis Tournament 3rd
Columbus Jct. 3A Win 25-9, 25-8 33-4
#6 Eddyville-Blakesburg 2A Loss 23-25, 22-25 33-5
#1 Holy Trinity 1A Loss 12-25, 19-25 33-6
Oct. 27 Central Lee – Regionals 3A Win 25-7, 25-11, 25-14 34-6
Oct. 30 Davis County – Regionals 3A Win 25-18, 25-16, 26-24 35-6
Nov. 4 West Liberty – Regional Final 3A Loss 17-25, 21-25, 18-25 35-7

JUNIOR VARSITY

Match Record: 21-2 Set Record: 43-5

Date Opponent Class Result Scores Overall Record Division Record
Sept. 2 Waco Tournamnet 1st
Danville 2A Win 21-4, 21-6 1-0
West Burlington 2A Win 21-12, 21-6 2-0
WACO 1A Win 21-14, 21-4 3-0
Holy Trinity 1A Win 21-14, 21-16 4-0
Sept. 4 Columbus 2A Win 21-8, 21-2, 21-5 5-0 1-0
Sept. 11 Pekin 2A Win 22-20, 21-13 6-0 2-0
Sept. 16 Waco 1A Win 21-8, 21-10 7-0 3-0
Sept. 18 Lone Tree 1A Win 21-7, 21-10 8-0 4-0
Sept. 30 Wapello 2A Win 21-6, 21-5 9-0 5-0
Oct. 2 WMU 1A Win 21-14, 21-10 10-0 6-0
Oct. 4 Wilton Tournament
Wilton 2A Win 21-14, 21-15 11-0
Durant 2A Win 21-9, 21-16 12-0
North Cedar 2A Loss 9-21, 17-21 12-1
Tipton 3A Win 21-13, 21-9 13-1
Muscatine 5A Loss 16-21, 7-21 13-2
Oct. 7 L&M 3A Win 21-4, 21-15 14-2 7-0
Oct. 9 Highland 2A Win 21-15, 21-14 15-2 8-0
Oct. 14 IMS 1A Win 21-6, 21-14 16-2 9-0
Oct. 19 Holy Trinity Tourn. 1st
Harmony 1A Win 21-9, 21-7 17-2
Ft. Madison 4A Win 21-13, 21-17 18-2
West Burlington 2A Win 21-14, 21-10 19-2
Holy Trinity 1A Win 21-14, 22-20, 15-15 20-2
Ft. Madison 4A Win 21-15, 21-19 21-2

FRESHMAN – SOPHOMORE

Match Record: 23-3 Set Record: 48-9

Date Opponent Class Result Scores Overall Record Division Record
Sept. 4 Columbus 2A Win 21-4, 21-7, 21-15 1-0 1-0
Sept. 11 Pekin 2A Win 21-9, 21-16 2-0 2-0
Sept. 13 New London Tournament 1st
Harmony 1A Win 21-6, 21-6 3-0
Holy Trinity 1A Win 21-9, 17-21, 15-8 4-0
Wapello 2A Win 21-7, 21-12 5-0
Pekin 2A Win 21-11, 21-16 6-0
New London 1A Win 21-13, 21-4 7-0
Sept. 16 Waco Tournament 1st
Highland 2A Win 21-8, 21-9 8-0
Maharishi 1A Win 21-10, 21-8 9-0
Washington 4A Win 21-12, 20-22, 15-9 10-0
Wapello 2A Win 21-18, 21-2 11-0
Sept. 16 WACO 1A Win 21-6, 21-4 12-0 3-0
Sept. 18 Lone Tree 1A Win 21-13, 21-8 13-0 4-0
Sept. 23 Notre Dame Tournament
West Burlington 2A Win 21-0, 21-9 14-0
Burlington Purple 5A Loss 13-21, 16-21 14-1
Muscatine 5A Win 21-8, 21-3 15-1
Sept. 30 Wapello 2A Win 16-21, 21-19, 15-8 16-1 5-0
Oct. 2 Winfield-Mt. Union 1A Win 21-15, 21-12 17-1 6-0
Oct. 7 L&M 3A Win 21-14, 21-10 18-1 7-0
Oct. 9 Highland 2A Win 21-11, 21-9 19-1 8-0
Oct. 11 Mediapolis Tournament
Ft. Madison 4A Loss 21-23, 10-21 19-2
Fairfield 4A Win 21-16, 21-19 20-2
Holy Trinity 1A Win 21-16, 21-5 21-2
Davis County 3A Loss 21-11, 16-21, 13-15 21-3
West Branch 2A Win 21-6, 21-11 22-3
Oct. 14 IMS 1A Win 21-10, 21-6 23-3 9-0